Bonsai Hungary Blog
Bonsai - Fehér Imre vagyok. Bonsai, alakfa és kerti bonsai készítéssel foglalkozom. A kor az egyik legfontosabb tényező egy bonsai életében. Az idő múlása nyomot hagy a növényen. Ezen változások mindennapi nyomonkövetése és bemutatása, valamint az aktuális információk közzététele a célom ezzel a bloggal.
Tölgy (Quercus) bonsai alapanyag alakítás előtt és után


Az első képen látszik a fa felső részén lévő 6-8 cm vastagságú törzs utolsó szakasza, ami nagyon hosszú és nincs rajta elágazás, és aránytalan.
Ezért, döntenem kellet,hogy visszavágom, és nem marad a végén ág, csak egy csonk, vagy visszahozom oly módon, hogy megmaradjanak a már meglévő elágazások, ami viszont nem egyszerű és elég kockázatos művelet.
Az utóbbit választottam
És ez lett belőle.
Pre bonsai (bükk)

Valószínüleg jövőre kerül bonsai tálba.
Célszerű már ilyenkor elkezdeni az ágak szelektálását, ami annyit jelent, hogy a biztosan feleslegs ágakat levágjuk, és a jó helyen lévőket hagyjuk meg. Általában többet hagyunk, mint amennyire valójában szükség van, abban az esetben, ha még pontosan nem tudjuk eldönteni, hogy melyek maradnak a véglegesek. A rossz helyen lévőket viszont azért célszerű levenni, hogy ne veszítsen a fa sok energiát. Természetesen a szelektálást, csak erős növény esetében alkalmazzuk. Ha a bonsai alapanyag
gyenge, akkor minden ágat célszerű rajta hagyni.
A második képen az látható, hogy a 4-5 cm vastag ágnak csak a végén van elágazás és nagyon hosszú (25-30cm), viszont be kellett hozni középre.
Behasítottam az ágat hosszirányban, és így már meg tudtam hajlítani.
